Näitus „Anne Veski. Tähelend“ kutsub teid muinasjutulisele tähelennule koos estraadimaailma roosiaia kuningannaga. 

07.02.2020 – 24.01.2021 
MAARJAMÄE LOSS 

Info ja piletihinnad: https://www.ajaloomuuseum.ee/naitused/ekspositsioonid/anne-veski-tahelend


Anne Veski hääle tunnevad ära kümned, kui mitte sajad tuhanded raadiot kuulavad inimesed nii Eestis kui ka Venemaal. Ta on kuus korda päevas rõkkama pannud mitmekümnetuhandelise staadionipubliku ning tema stiilsed lavakostüümid tegid temast kunagi moeikooni miljonitele nõukogude naistele.

Näitus annab värvika ülevaate Anne Veski kujunemisest jumaldatud lavatäheks. Staarielu melu ja glamuuri kõrval tuleb juttu ka selle mõrumatest telgitagustest. Kas tähe sünniks on vaja annet või piisab suurest tööst ja õnnelikust juhusest? Igatahes vajab sädelev lavateekond ka toetavaid kaaslasi.

Näitus tutvustab 1980. aastate nõukogude muusikatööstuse tagamaid ja mõju Eesti muusikatööstuse arengule. Uurime, kuidas ja kui palju sai Anne Veski anda välja plaate tollase maailma suurima plaadifirma Melodija egiidi all.

Tähelepanu all on lavaelu juurde vältimatult käivad kostüümid. Eksponeerime staari garderoobi täies hiilguses – teie ees on Tallinna Moemaja moekunstnike poolt Anne Veskile loodud komplektid, aga ka Moskva Suure Teatri ateljees valminud tuhandete naiste unistuste rõivaese – „Hea tuju laulu“ kleit. Esmakordselt saab uudistada staarile austajate poolt tehtud põnevaid kingitusi ja iseäralikke meeneid. Ja loomulikult kõlab muusika!

Meeletu lavakogemusega täht Anne Veski ütleb ise: „Kuidas tähed süttivad? Tööga, kulla sõbrad. Põrandal magatud öödega, külmas bussis kontserdilt kontserdile loksumisega, konservidega hotellitoas. Aga natuke annet peab ka olema.“

Näitus „Anne Veski. Tähelend“ on Maarjamäe lossis avatud 7. veebruarist kuni 31. jaanuarini 2021.

Kuraator: Marion Laev (Eesti Kunstiakadeemia), konsultant Aimar Ventsel (Tartu Ülikool)
Videoklipid: Hindrek “Masa” Maasik, Margit Ossipova
Kujundaja: Kärt Loopalu, Superellips OÜ
Graafiline disain: Pamela Sume ja Valter Jakovski, Ruum 414 OÜ
Täname: Eesti Kultuurkapital, Alexandre Vassiliev foundation


Korraldaja
Eesti Ajaloomuuseum
kontakttelefon: 696 8670