28. augustil kell 11 esimene Merivälja kodukohvikute päev.

Merivälja kodukohvikute päev avab suve lõpus, augusti viimasel pühapäeval mitmete kaunite Merivälja koduaedade väravad.
Avatud aedades, toredate naabrite seltsis saab juttu puhuda ja väikese taskuraha eest koduvalmistatud võileibu/küpsetisi/suppi maitsta. Ning kui veab, siis kuulda lugusid Merivälja ajaloost, juhtumistest ning piiluda asumit niivõrd eripäraseks tegevate kodude arhitektuuri.

Kodukohvikutel ei ole keskset tegevuskohta, päeva eestvedajateks on Merivälja elanikud ise, kes oma väravad augustikuisel pühapäeval huvilistele avavad.
Kodukohvikute aiad on lahti kõigile, kes headuses ja siiruses Merivälja asumi vastu huvi tunnevad.
Oma koduväravate avamine ja kodukohviku loomine on väga oodatud ning sellega ei kaasne ühtki rahalist kohustust. Piisab vaid Facebook’i lehel viidatud registreerimisest. Facebookis leiad meid: Merivälja kodukohvikud lehelt.
Kodukohvikute külastamine on samuti tasuta. Küll on pererahval õigus omavalmistatud hea-parema eest väikest vaevatasu küsida, seepärast ole hea ja võta kaasa veidi sularaha.

Merivälja kodukohvikute päeva eesmärgiks on Merivälja kui kauni ja eripärase kodukoha tutvustamine ja heade naabrite lähendamine. Sündmus ei kanna ei poliitilist ega kommertshuvi ning ei luba ühelgi eelnimetatud grupil oma head nime endaga siduda.

Idaalis soovitame liikuda jalgsi või jalgrattaga, sest asum on pisike ja poole päevaga jõuad kenasti teha tiiru peale nii kohvikutele kui kogu asumile.

Kingi oma perele üks tore päev Merivälja kodukohvikutes!