N, 22.02.2018 18.30
Vigri kohvik
Purje 8, 11911
Tallinn

Veebruarikuu vestlusõhtu teemaks on lapsed ja vegantoit. Õhus on ka aasta kõige põletavam küsimus: millal jõuab vegantoit lasteaedadesse ja koolidesse?

22. veebruaril on vestlusrigis “Väikesed veganid” autor ja veganema Anniina Ljokkoi ning juristist kahe lapse veganema Maria Tammesalu.
Kuidas veganina piisavalt mitmekesiselt toituda? Millele igapäevases elus lastega tähelepanu pöörata?
Külalised räägivad enda kogemusest veganvanematena, jagavad praktilisi nõuandeid ja vastavad kuulajate küsimustele.

Anniina Ljokkoi on Soome päritolu veganema, kes huvist Eesti kultuuri vastu on elanud siin juba kümme aastat. Anniina Ljokkoi ja kirjanik Ville Hytöneni poeg Werner on sündinud 2015. aastal Tallinnas. Novembris ilmus Anniina kirjutatud teatmik “Väikesed veganid. Laste kasvatamisest ja toitumisest” (Aja Kirjastus, 2017). Oma raamatus kirjutab Anniina oma kogemusest lapse kasvatamisel veganina ning annab edasi nii Soome riiklikke toitumissoovitusi, asjatundjate sõnavõttusid kui ka tavaliste veganperede kogemusi.
Praegu tegeleb Anniina uue kokaraamatuga, mille teemaks on vegantoidud väikelastega peres. Söögitegemisel pakub Anniinale huvi tuttavate toitude valmistamine kaasaegsel, loomasõbralikul ja tervislikul moel.

Vestluse teine esineja on Tallinnas elav kahe lapse veganema ja jurist Maria Tammesalu. Maria annab lastele ja täiskasvanutele ühiseid joogatunde, meisterdab ehteid ning võtab aktiivselt sõna veganite õiguseid puudutavates ühiskondlikes küsimustes.
Viimasel ajal on ta võidelnud õiguse pärast saada lastele vegantoitu lasteaias. Maria töötas enne lapsega koju jäämist Õiguskantsleri Kantseleis lasteõiguste nõunikuna ja teab vaadelda taimetoitlust ka sellest vaatepunktist.

Vestlusõhtul osalemine on TASUTA, kuid kohtade arv on piiratud. Koha kindlustamiseks palume end eelnevalt registreerida.

Lisainfo.