K, 20.11.19 kell 19:00
Maarjamäe lossi tallihoone, Pirita tee 56, Tallinn

Eesti Muusika Kuulsuste Koja selle aasta viimasel kohtumisõhtul on teie ees ansambel Jäääär. 20. novembril 2019 kell 19.00 vestavad Sten Teppaniga juttu Jaan Sööt, Tõnu Timm, Teet Velling ja Tarvo Jaaksoo.

Eesti ansamblite seas on raske leida sama lojaalse kuulajaskonnaga koosseisu kui Jäääär. Urban-folk muusika ja sõnad, mis sageli räägivad ansambli liikmete endi läbielatud elust, on pugenud paljudele sügavale hinge. Vaiksema heli ja kaunite sõnadega saab öelda rohkem. Jää hakkas liikuma pool aastat enne Eesti taasiseseisvumist 1991. aastal ja on tänaseks liigutanud meid üle 28 aasta. Kohtumisõhtul räägivad Jaan Sööt, Tõnu Timm, Teet Velling ja Tarvo Jaaksoo nende aastate juhtumistest sama ausalt, kui kõlab nende muusika.

Eesti Muusika Kuulsuste Koja korraldatav kohtumisõhtute sari toob publikuni Eesti levimuusika legendaarsemad tegelased. Fookuses on inimesed, kelle tegevus on kõige rohkem mõjutanud Eesti levimuusikat. Igal kohtumisel saab otsestest allikatest kuulda seda, kuidas on sündinud legendid, laulud, ansamblid, tähed meie muusikataevas ja mis tegelikult Eesti levimuusika tagatubades toimus.

Kohtumisõhtute eesmärgiks on Eesti Muusika Kuulsuste Koja idee tutvustamine ja meie levimuusika ajaloo kogumine ning jäädvustamine. Lisainfot Kuulsuste Koja ning levimuusika kultuurpärandi kogumise kohta leiab www.kuulsustekoda.ee ning www.facebook.com/kuulsustekoda.

Piiratud arvuga piletid hinnaga 15/10€ on müügil Piletilevis, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis ja Eesti Ajaloomuuseumis.

NB! Pilet kehtib kohtumisõhtu toimumise päeval pääsmena Eesti levimuusika ajaloo näitusele „Vabaduse kõla!“ (avatud Maarjamäel kompleksi tallihoones 10-18). Tulge ja saage osa Eesti ajaloo kõige staariderohkemast näitusest!

Kohtumisõhtut toetavad Eesti Kultuurkapital ja Otsakool!
Õhtut salvestab Eesti Rahvusringhääling.