L, 04.02.2017 17:00 – 18:30
Klaassaal, Tallinna Lauluväljak, Narva mnt 95, Tallinn
Cyrillus Kreek

Kadri Voorand Trio ja segakoori K.O.O.R. kontsertKadri Voorand Trio ja segakoor K.O.O.R. annavad veebruari alguses kolm ainulaadset kontserti Raplas, Pärnus ja Tallinnas, esitades nii klassikalise koorimuusika kui ka jazzi võtmes Cyrillus Kreegi (1889-1962) loomingut. Kontsertidega tähistab segakoor K.O.O.R. oma 5. sünnipäeva.

Põnevaid elamusi tõotavate kontsertide kavas on peamiselt Cyrillus Kreegi ilmalik koorimuusika, sekka mõned vaimulike rahvalaulude seaded. Rahvalauludel põhinebki suurem osa tema loomingust. Kõrvuti Kreegi tuntud lauludega kõlavad ka tema harvem esitatud lood. Et laval on samaaegselt kaks sedavõrd eripalgelist koosseisu, siis saab loomingut kuulda samal kontserdil kahes täiesti erinevas, vastanduvas esituses, mis samas ka üksteist täiendavad. Näiteks pakuvad koori esituses äratundmisrõõmu „Maga, maga, Matsikene“ või „Mis sa sirised, sirtsukene“. Neid koorimuusikas tuntud rahvalauluseadeid kuuleb kohe ka täiesti uues kuues, kui oma nägemuse esitab Kadri Voorand, kaasates ühtlasi koori oma põnevate kultuurirännakutega improvisatsioonidesse.

Klassikalist koorilaulu ja improvisatsioonilist jazzi ühendavad kontserdid pakuvad veelgi üllatusi, seda ka kava näol. Kavalehti nimelt publikule kätte ei jagata, et muusikat saaks vastu võtta ilma varasema eelhäälestuseta.
Kontserdid toimuvad 2. veebruaril kell 19.00 Rapla Kultuurikeskuses, 3. veebruaril kell 19.00 Pärnu Kontserdimaja kammersaalis ja 4. veebruaril kell 17.00 Tallinna Lauluväljaku klaassaalis. Piletid Piletilevist ja tund enne algust kohapealt.

2012. aastal asutatud segakoor K.O.O.R. on edukalt osalenud rahvusvahelistel koorifestivalidel ja -konkurssidel nii Eestis kui ka välismaal.
Koori suurte kogemustega dirigent Raul Talmar on ühtlasi Eesti Kooriühingu esimees ja Tallinna Ülikooli õppejõud. Koori hääleseadja on Kaia Urb (sopran), eesti üks hinnatumaid suurvormisoliste.
Kadri Vooranda on iseloomustatud kui julget ja loomingulist džässlauljatari ning vokaalakrobaatika meistrit. Ta musitseerib nii solistina kui ka mitmete erinevate kollektiivide koosseisus.

Lisainfo

Osta pilet